Doradca Inwestycyjny Złoto analiza techniczna i nie tylko


Za uncję, który w tym tygodniu kilkukrotnie powstrzymywał notowania przez kontynuacją odbicia na fali rekalibracji oczekiwań co do… Tymczasem za zaostrzanie polityki biorą się nie tylko decydenci w USA. Podwyżki w strefie euro jeszcze w tym roku nie wyklucza szefowa EBC Christine Lagarde, choć do niedawna wydawało się to scenariuszem science fiction. Bank Anglii zdecydował o już drugiej podwyżce w cyklu. Tymczasem z gospodarek i rynków finansowych docierają już sygnały możliwego spowolnienia.

Od lat 40-tych ubiegłego wieku, złoto stanowiło bazę dla amerykańskiego dolara w formie ustalonego parytetu. Po trzydziestu latach układ ten został zniesiony przez prezydenta Nixona. Fakt ten spowodował odejście od tego typu praktyk i powstanie modelu walut fiducjarnych, a więc takich bez oficjalnego podparcia w dobrach materialnych. Za około 50% wykorzystania metalu odpowiada wspomniana wcześniej branża jubilerska. Zdaniem ekspertów Bank of America rosnąca inflacja, wciąż obecne ryzyko pandemii i konflikty geopolityczne sprzyjają inwestycjom w złoto.

Popyt jednak nie pozwolił na dalszą zniżkę i aktualnie kurs odreagowuje spadek. Pierwszym oporem jest przełamane ważne wsparcie na 1,0336. Z drugiej strony zmienne i ryzykowne aktywa mogą negatywnie wpłynąć na wartość złota. Przy takim scenariuszu kurs XAU osiągnie minimum z września 2021 r. Złoto jest współcześnie jedynym metalem monetarnym.

Od czego zależy odcień złota?

Odcień klasycznego, żółtego złota jest uzależniony od indywidualnego rodzaju stopu oraz ich proporcji. Dla przykładu w złocie próby 333 aż 67% stopu to metale inne niż złoto, ponieważ ta próba zawiera w swoim składzie ok. 33,3% czystego złota.

Jednak od 6 do 9 sierpnia cena znacznie spadła w związku z pojawieniem się mocnych danych na temat rynku pracy w USA. Trend spadkowy rozpoczął się na początku jesieni 2021 r., a 29 września cena spadła do $1726,11 za uncję przez wyższą dochodowość w USA. Następnie złoto rosło w ciągu półtora miesiąca i 18 listopada osiągnęło $1866,96.

Czy Analiza Techniczna jest skuteczną metodą w inwestowaniu? Demony AT, część 2

Jednak według niego planowany przez Fed cykl zaostrzania polityki może hamować wzrost cen złota. Efektem może być ograniczenie zwyżek cen, a nawet tendencja do poruszania się ich w przedziale wahań. Jak jednak zauważa Michał Stajniak, analityk firmy brokerskiej X-Trade Brokers, tym, co najbardziej zniechęca f1 wyniki do inwestowania w złoto, nie są same podwyżki stóp, a raczej oczekiwanie na ich nadejście. Według specjalisty, który wziął udział w naszej cokwartalnej ankiecie dotyczącej bieżących tendencji w gospodarce i na rynkach, najgorszy dla złota jest czas wyczekiwania przed pierwszą podwyżką w USA.

złoto analiza

A zatem są podstawy, aby zakładać, że prognozy ekspertów się spełnią, wartość metalu szlachetnego wzrośnie do $2100 za uncję trojańską w ciągu 2022 roku, to znaczy podniesie się o 15% w porównaniu z bieżącym kursem. Wczorajsza sesja na światowych rynkach finansowych była podporządkowana wyczekiwaniu na decyzję Rezerwy Federalnej w kwestii poziomu stóp procentowych w USA. I rzeczywiście, po decyzji Fed zmienność na rynkach amerykańskiego dolara oraz złota istotnie wzrosła – nawet mimo faktu, że decyzja ta absolutnie nie zaskoczyła. Złoto znów traci na popularności Fed, zgodnie z oczekiwaniami, podwyższył stopy procentowe o 0,75 pkt. Proc., jednocześnie zapowiadając kontynuację jastrzębiej polityki w kolejnych miesiącach.

Rynek dóbr luksusowych odrabia straty po pandemii. W 2021 roku osiągnął…

Jednak XAU/USD zakończy rok na poziomie 1900 USD pomimo silnych oczekiwań na podwyżki stóp, dodają analitycy Commerzbanku. Poznaj strategię PA + MACD Więcej podobnych i… Notowania złota znajdują się pod silną presją podaży, wywołaną agresywną retoryką amerykańskiej Rezerwy Federalnej oraz umacniającym się dolarem. Kruszec zaliczył 3 spadkowe miesiące pod rząd i zatrzymał się dopiero przy psychologicznym poziomie wsparcia w okolicach 1800 USD za uncję. Obecne perspektywy metalu dalekie są od optymizmu, a kolejne podwyżki stóp procentowych połączone ze wzrostem rentowności amerykańskich obligacji skarbowych mogą prowadzić do dalszej wyprzedaży.

Cena złota zmienia się w odpowiedzi na czynniki makroekonomiczne oraz geopolityczne, XAU rośnie w okresach braku stabilności na rynkach finansowych i wstrząsów globalnych. Eksperci wielu agencji analitycznych uważają, że cena złota znajduje się na początku długoterminowego trendu wzrostowego. Wszelkie konflikty wojenne to najbardziej znaczące źródło braku jasności lexatrade dla inwestorów. Złoto najlepiej wykorzystać jako bezpieczną inwestycję w czasach, kiedy inwestorzy są wystraszeni, a konflikty regionalne całkowicie mogą wywołać takie warunki na rynku. Związane one są również z innymi czynnikami, które prowadzą do wzrostu cen – zbyt duże wydatki i podaż pieniądza, brak stabilizacji politycznej i tracenie na wartości waluty.

Monety płatnicze, historyczne, których stan zachowania ma wpływ na ich indywidualną wycenę kupujemy na ul. GPW w kropce przed długim weekendem, w grze Dino Polska i JSWWarszawskie indeksy próbują nadrobić stracony dystans do globalnych rynków akcji, ale efekty tych starań są różne. Przed długim weekendem i przyszłotygodniową publikacją wyników drożeją akcje Dino Polska. CEO Magazyn Polska to portal skierowany do przedsiębiorców, inwestorów, menedżerów, właścicieli firm, prezesów i kadry zarządzającej.

Ostatnie miesiące na rynkach surowcowych są okresem wyraźnych przecen. Zniżki przyspieszyły w ostatnich tygodniach, a dotknęły one szerokiego rynku surowcowego, od surowców energetycznych, poprzez metale przemysłowe i szlachetne, aż po towary rolne. Najważniejszą przyczyną tak istotnych spadków notowań surowców była, i nadal pozostaje, siła amerykańskiego dolara.

Złoto ponownie obiera kurs wzrostowy – czy jest szansa na kolejne…

Monety bulionowe i sztabki złota – dobry pomysł za stabilną inwestycję lub spokojną emeryturę. Dyskusja na temat inwestycji w metale szlachetne nie ma sensu bez poruszenia technicznych aspektów. To one w głównej mierze decydują o opłacalności finansowego zabiegu, dlatego dziś, ku uporządkowaniu wiedzy zaprezentujemy 4 inwestycyjne aspekty, o których prawdopodobnie nie słyszałeś. Poznaj 4 podpowiedzi, które uzupełnią Twoją wiedzę. Kluczem do sukcesu w zakresie inwestycji w metale szlachetne jest między innymi wybór odpowiedniego produktu, w którym będziemy lokować nasze środki. Do dyspozycji mamy szereg przedmiotów, w tym monety i sztabki, ale równie ważne jest umiejętne wykorzystanie pojedynczych aspektów prawnych.

Presję na niższą cenę wywiera wciąż silny USD. Warto jednak zaznaczyć, że notowania eurodolara znajdują się obecnie w ważnym momencie, bowiem zbliżyły się do parytetu. To może wywołać chociażby krótkoterminowy ruch korekcyjny, a ten z pewnością sprzyjałby odbiciu notowań złota w górę. Niewiele się jednak zmieni w dłuższym ujęciu, dopóki nie zobaczymy istotnych zmian w polityce banków centralnych na świecie.

Cena złota (XAU/USD) silnie spadła we wtorek poniżej kluczowego wsparcia 1800 USD za uncję, docierając do najniższego poziomu w tym roku, w wyniku szerokiego wzrostu indeksu dolara amerykańskiego w kierunku 20 letnich maksimów. Przełamanie krytycznego wsparcia na poziomie 1780 USD sygnalizuje zmianę trendu, ostrzegają stratedzy z TD Securities. Dolar wspina się w kierunku najwyższego poziomu od 20 lat Naeem… Cena złota osuwa się w czwartek, ponieważ komentarze przedstawicieli amerykańskiej Rezerwy Federalnej wskazywały na dalsze podwyżki stóp procentowych, pomimo spadku wskaźnika inflacji CPI w amerykańskiej gospodarce. Stopa inflacji CPI w USA wyniosła 8,5% rdr w lipcu wobec 8,7% miesiąc wcześniej Wskaźnik “core” CPI przyjął wartość 5,9% rdr Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl Złoto tanieje, choć inflacja wciąż wysoka.

FED podniesie stopy o 50 punktów bazowych. To nie wpłynie na kurs złota – prognozuje Commerzbank

Ostatniego dnia 2024 roku cena zamknięcia osiągnie $2462. Według prognoz analityków Long Forecast tokenexus cena otwarcia w styczniu 2023 r. Do końca roku oczekuje się na stopniowy trend spadkowy.

złoto analiza

Złoto od roku znajduje się w konsolidacji, pomimo rekordowej inflacji. Cykl podwyżek stóp procentowych zmierza jednak ku końcowi. Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl Złoto w konsolidacji Rekordowa inflacja nie opuszcza Polski.

Analiza na żywym rynku – Bitcoin, Złoto, Ropa, Euro Bund, Federal Realty Investment Trust i DAX

“W siedmiu ostatnich cyklach średni zwrot z 150 sesji od pierwszej podwyżki na rynku złota wynosił ponad 10 proc.” – oblicza Michał Stajniak. Globalne otoczenie gospodarcze – przynajmniej teoretycznie – powinno wspierać złoto. Od wybuchu pandemii COVID-19 Fed, czyli amerykański bank centralny, utrzymuje zerowe stopy procentowe.

Badanie efektywności inwestycji w złoto za pomocą metody TRB

Ogólnie jednak, złoto nie wykorzystało swojej szansy na odbicie notowań w górę. Na przełomie poprzedniego i obecnego tygodnia wartość amerykańskiego dolara spadła, stwarzając dogodne warunki do korekty wzrostowej cen złota. Niemniej, kruszec zdołał jedynie utrzymać się brexit nastąpi na 31 października, pomimo pm niepodpisane żądanie opóźnienia w miejscu, co świadczy o słabości strony popytowej i możliwych próbach pokonania… Notowania metali szlachetnych w ostatnich dniach pozostają pod presją strony podażowej. Wszystko za sprawą powrotu oczekiwań jastrzębiego nastawienia Fed do polityki monetarnej w USA.

Aby zrozumieć charakter wyceny złota, trzeba uświadomić sobie kilka kluczowych zależności rynkowych. Przede wszystkim kwotowanie, które prezentowane jest z automatu w amerykańskich dolarach. Jest to zależność, która wpływa na ujemną korelację złota i USD, a więc wzrost wartości metalu to spadek wyceny amerykańskiego dolara i odwrotnie. Warto mieć na uwadze panujące nastroje rynkowe, ponieważ wzrost awersji do ryzyka przedkłada się na zwiększony popyt na złoto, który warunkuje rosnące ceny. Zjawisko mam wpływ w ujęciu długoterminowym jak i lokalnych tendencjach. Dobrym przykładem dla globalnych nastrojów wśród inwestorów są trendy na światowych giełdach.

Niemniej jednak stratedzy z banku ANZ oczekują, że żółty metal pozostanie odporny przez następne sześć miesięcy oscylując w okolicach poziomu 1900 USD. Z kolei jak zauważają ekonomiści z Commerzbanku, inwestorzy wycofują się nie tylko ze złota, ale także ze srebra. Kurs XAU/USD spada w poniedziałek w okolice 1860 USD za uncję. Odbierz kompletny ebook autorstwa Dariusza Dargo. Wczorajsza sesja na rynku złota przyniosła solidną zwyżkę cen kruszcu, czego rezultatem było przekroczenie przez notowania złota poziomu 1800 USD za uncję. Cena tego popularnego inwestycyjnego metalu pozostaje powyżej tej bariery także dzisiaj rano – przy czym zmienność jest już niższa.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: 🚧🚧🚧🚧🚧🚧🚧🚧🚧